zavřít
Upravit životopis

Životopis

Francia Raisa, celým jménem Francia Raisa Almendárez, je americká herečka. Narodila se mexické matce a španělskému otci - odtud tedy to španělské příjmení. Její otec velmi dřel, aby Raise a jejím dvěma sestrám, Italii a Irlandě, zajistil co možná nejpohodlnější život v Los Angeles. Pár let po Raisiným narození se pan Almendárez stal osobností Latinského rádia "El Cucuy".

Raisa navštěvovala prestižní soukromou školu Bishop Alemany High School. Protože ale byla příliš zaneprázdněna tancem (excelovala v kategoriích tap, jazz, hip-hop), akrobacií, karate, krasobruslením, modelingem a účinkováním v sitcomech, byla nucena opustit tuto školu rok před maturitou. Nastoupila tedy na Birminghamskou státní školu ve Van Nuys, kde měla svůj individuální studijní plán. Po ukončení studií její hvězda stoupala a stoupala.

Francia začala s herectvím již na střední škole. Mezi její první role patří hostování v úspěšném americkém seriálu NĚKDE TAM. Měsíc po maturitě dostala roli po boku Hayden Panettiere v roztleskávačské komedii BRAVO GIRLS: VŠECHNO NEBO NIC, kde se dostala do širšího povědomí diváků. V roce 2008 dostala hlavní roli v již třetím pokračování romantických komedií LEDOVÉ OSTŘÍ, tentokrát LEDOVÉ OSTŘÍ 3: SPLNĚNÝ SEN. Právě teď natáčí již 3. řadu oblíbeného amerického teen seriálu THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER.

Raisa se také zajímá i o hudbu. Objevila se ve videoklipech Lila Romeo nebo nebo Sawy & Mandy. Francia není ve světě filmu žádný nováček. Je bezpochyby velmi talentovaná a určitě o ní v budoucnosti hodně uslyšíme.

Mohli by vás také zajímat…