zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vyrůstala v malém bavorském městečku Dülmenu. Herecké vzdělání absolvovala v mnichovské škole Otto-Falckenberg Schule a v newyorském dramatickém Institutu Lee Strasberga.

Hned za svou první film. úlohu pubertální dcery Anny, přicházející v komedii Po páté hodině v pralese (r. H.-Ch. Schmid) z malého městečka do bouřlivé metropole, získala Bavorskou film. cenu 1995.

Nádech záhadnosti a nevyzpytatelnosti vtiskla do role svobodomyslné tulačky Lindy, během jejíž španělské anabáze ji sleduje zhrzený mladík (Steffen Wink), v epizodické tragikomedii Jsem hezká? (r. D. Dörrieová).

Mezinárodní popularitu jí přinesla titulní postava rusovlasé punkerky s potetovaným bříškem, která musí během dvaceti minut sehnat sto tisíc marek, aby zachránila život svému milenci (Moritz Bleibtreu), v černé kriminální komedii Lola běží o život (r. T. Tykwer).

Další hrdinku, pomáhající druhým z nesnází, ztvárnila v úloze zdravotní sestry z psychiatrické léčebny Simone alias Sissi v psychodramatu Princezna a bojovník (r. T. Tykwer).

Mohli by vás také zajímat…