25. března 1878
Úmrtí:
23. června 1955
Upravit profil
František Janda-Suk byl český sportovec - atlet. Jedná se o muže, jenž fakticky získal vůbec první umístění na stupních vítězů na Olympijských hrách pro Čechy. Jedná se legendárního českého sportovce. Kromě sprintu se jednalo především o vrhače,...

František Janda-Suk byl český sportovec - atlet. Jedná se o muže, jenž fakticky získal vůbec první umístění na stupních vítězů na Olympijských hrách pro Čechy. Jedná se legendárního českého sportovce. Kromě sprintu se jednalo především o vrhače, který během svého života závodil v hodu diskem (několikanásobný rekordman a mistr Čech a Československa), dále v hodu kladivem i ve vrhu koulí. Jako první člověk na světě při hodu diskem použil otočku a tím výrazně poznamenal vývoj techniky této sportovní disciplíny.

V roce 1924 byl vlajkonošem československé výpravy na OH v Paříži.

Sportovní úspěchy
V roce 1900 se zúčastnil 2. olympijských her v Paříži, kde získal stříbrnou medaili v hodu diskem výkonem 35,25 metru. Zisk stříbrné medaile byl ale pouze symbolický, neboť v té době za druhé místo v hodu diskem obdržel pouze stolní kalendář.