zavřít
Upravit životopis

Životopis

František Rajtoral je český fotbalista hrající za Baník Ostrava. V současnosti je pokládán za jednoho z nejtalentovanějších hráčů v tuzemsku, v anketě Fotbalista roku 2006 se v kategorii Talent roku umístil na 5. místě.

Klubová kariéra
S fotbalem začínal v týmu Kovohutích Příbram, o rok později přestoupil Marily Příbram. Od roku 1994 zde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V roce 2004 se poprvé dostal do A týmu Příbrami. O rok později, v podzimní části Gambrinus ligy na sebe v lize upozornil dobrými výkony a začaly se o něj zajímat přední české týmy.

V zimním přestupovém období 2005 Rajtoral odešel do Baníku Ostrava za patnáct milionů korun. Po aklimatizačním půlroce se v nadcházející sezóně 2006/07 stal oblíbencem fanoušků Baníku a jedním z nejlepších hráčů týmů. V této sezóně vstřelil 8 gólů.

Příbramský odchovanec měl po sezoně nabídky z nizozemských a belgických klubů, s Baníkem se však dohodl na prodloužení kontraktu do roku 2010.

Reprezentace
Rajtoral prošel mládežnickými reprezentačními výběry do 18 a 19 let.

Roku 2006 debutoval ve Finsku za reprezentační jednadvacítku. Zúčastnil se i letního ME „21“ a patřil k nejlepším hráčům českého výběru.