zavřít
Upravit životopis

Životopis

Gabriela Gunčíková je česká zpěvačka známá svou účastí v televizní soutěži Česko Slovenská Superstar, objev roku 2011 v anketě Český slavík a česká reprezentantka v Eurovision Song Contest 2016.

Životopis
Pochází z městečka Kvasice, žije v Jankovicích u Holešova.

V 2. ročníku soutěže Česko Slovenská Superstar se probojovala do superfinále, které se konalo 5. června 2011 a ve kterém prohrála se slovenským zpěvákem Lukášem Adamcem. Před finálem byla favoritkou na celkové vítězství. V anketě Český slavík 2011 se v kategorii zpěvaček umístila na 28. místě a zároveň se stala Objevem roku.

Dne 28. listopadu vydala své debutové album Dvojí tvář, které se stalo hned po prvním týdnu prodeje 10. nejprodávanějším albem v ČR. Začátkem roku 2012 vystupovala v muzikálu Kleopatra. Dne 30. května 2013 vyšla její druhá deska Celkem jiná, k níž byla sama Gunčíková autorkou některých písní.

Spolupráce s Kenem Tamplinem
V druhé polovině roku 2013 Gunčíková navázala kontakt s vokalistickým trenérem Kenem Tamplinem, jejich spolupráce zpočátku probíhala prostřednictvím Skypu. Gunčíková měla zdravotní problémy s hlasivkami, neboť neuměla hlas správně používat, s čímž jí měl Tamplin pomoci. Později ji pozval do Kalifornie. Tam nahráli společně několik videí, na kterých představovali různé žánry hudby a jakou technikou zpívat, aby si člověk zachoval zdravý silný hlas. Gabriela se stala tváří Ken Tamplin Vocal Academy. Videa na YouTube zhlédly statisíce diváků.

Spolupráce s Trans-Siberian Orchestra
Kapela Trans-Siberian Orchestra v roce 2014 po konkurzu na Floridě přijala Gunčíkovou ke spolupráci. Ještě na konci téhož roku s ní absolvovala šňůru asi 60 koncertů po celém západním pobřeží USA.

V roce 2015, už jako rodinná přítelkyně Kena Tamplina, odcestovala na krátko na Havaj, kde s ním nahrála dalších několik videí prezentuících skladby známých kapel a zpěváků z celého světa.

V listopadu 2015 Gunčíková opět koncertovala s kapelou Trans-Siberian Orchestra na jejím vánočním turné 2015 po západní Americe. Do České republiky se vracela na několik týdnů v roce za svojí rodinou a přítelem, ale uvedla, že zatím neplánuje vydat v nejbližší budoucnosti další desku ani v Česku koncertovat.

Rock Meets Classic
V období 30. března až 17. dubna 2016 zpěvačka absolvovala šnůru šestnácti koncertů Rock Meets Classic po celém Německu a Švýcarsku. Stanula na pódiu po boku Doro Pesch, Joeyho Tempesta, Stevea Walshe a dalších.

Eurovize 2016
Česká televize 10. března 2016 uvedla, že má Gunčíková reprezentovat Českou republiku na Eurovision Song Contest 2016 ve Stockholmu s písní „I Stand“. První semifinálový večer se konal 10. května 2016, Gunčíkové se v něm podařilo postoupit do finále soutěže. Jde o historický první úspěch České republiky v této soutěži. Ve finále 14. května získala Gunčíková od porotců z jednotlivých zemí celkem 41 bodů, od diváků však nezískala bod žádný, skončila tak na 25. místě před posledním Německem.

Mohli by vás také zajímat…