Upravit profil
Gary Cahill je anglický profesionální fotbalista, který hraje na postu středního obránce za anglický klub Chelsea a anglický národní tým.Klubová kariéraSvoji kariéru zahájil v mládežnickém klubu AFC Dronfield. V roce 2000 přestoupil do akademie...

Gary Cahill je anglický profesionální fotbalista, který hraje na postu středního obránce za anglický klub Chelsea a anglický národní tým.

Klubová kariéra
Svoji kariéru zahájil v mládežnickém klubu AFC Dronfield. V roce 2000 přestoupil do akademie Aston Villy, kde pokračoval ve svém vývoji. V roce 2004 šel na hostování do týmu Burnley FC. Po sezóně se vrátil zpět do Aston Villy, aby zde mohl debutovat. V roce 2007 se upsal na tříměsíční hostování klubu Sheffield United F.C. Dne 30. ledna 2008 podepsal smlouvu s týmem Bolton Wanderers FC. Bolton za něj zaplatl 5 miliónů liber. V Boltonu hrál dobře a během jeho působení v týmu se stal zástupcem kapitána.

Chelsea FC
V lednu 2012 se upsal Chelsea, ta za něj zaplatila 7 miliónů liber. Během jeho první sezóny v Chelsea dokázal vyhrát Ligu Mistrů a FA Cup. 31. srpna 2012 nastoupil v Monaku v základní sestavě Chelsea k utkání o evropský Superpohár proti španělskému Atléticu Madrid, v němž se střetávají vítěz Ligy mistrů (tehdy Chelsea FC) a Evropské ligy (tehdy Atlético Madrid). Cahill odehrál celý zápas, ale porážce zabránit nedokázal, ačkoli v 75. minutě snižoval na konečných 1:4. 25. září 2012 v utkání anglického ligového poháru proti Wolverhamptonu Wanderers vstřelil gól, Chelsea zvítězila 6:0.

Do jarního šestnáctifinále Evropské ligy 2012/13 byl Chelsea přilosován český klub AC Sparta Praha, Cahill nastoupil 14. února 2013 v Praze v základní sestavě, anglický celek zvítězil 1:0 gólem mladého brazilského fotbalisty Oscara. O týden později se představil v odvetě na Stamford Bridge, Sparta dlouho vedla 1:0, ale gól Edena Hazarda na konečných 1:1 ve druhé minutě nastaveného času znamenal postup Chelsea do osmifinále Evropské ligy. 15. května 2013 slavil se spoluhráči titul v Evropské lize po vítězství 2:1 ve finále nad Benfikou Lisabon.

Reprezentace
Mohl si vybrat, jestli chce hrát na mezinárodní úrovni za Irsko nebo za Anglii, vybral si Anglii. 6. února 2007 debutoval v reprezentaci U-21 Anglie proti Španělsku, když přišel na hřiště jako náhradník. 4. června 2009 byl povolán do seniorské reprezentace Anglie proti Kazachstánu. Nicméně debutoval až v zápase proti Bulharsku dne 3. září 2010, když přišel na hřiště ve 2. poločase jako náhradník (Anglie vyhrála 4:0). Dne 29. března 2011 si připsal první start v základní sestavě za národní tým v přátelském utkání proti Ghaně (remíza 1:1). První reprezentační gól v A-mužstvu si připsal během utkání v Sofii 2. září 2011 proti Bulharsku v kvalifikaci na EURO 2012 (výhra Anglie 3:0), když otevíral skóre zápasu. V přípravě na EURO 2012 si však zlomil čelist při kolizi s Joe Hartem a na turnaj tak s týmem neodcestoval.