zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vlastním jménem Mikko Karppinen. Bubeník HIM od 10. 04. 1999. Narodil se a 13 let žil ve Švédsku, ale rodiče jsou finové. Gas nemá sourozence. Kromě bicích hraje i na kytaru a baskytaru. Hraje na souprave pro praváky, i když je levák.

Před působením v HIM hrál v mnoha kapelách. Nejznámnější z nich byla kapela Kyyria, odkud pochází jeho přezdívka Gas Lipstick. Má několik tetování. Heartagram na levém lýtku, čínský znak bubnu na levé ruce a několik novějších na obou ramenách. je velký hokejový fanoušek, mezi jeho oblíbence patří třeba Dairius Kasparitis nebo Krzysztof Oliwa.

Po jeho příchodu HIM "změnili" název na Helsinki Ice-hockey Maniacs. Hokej i hraje. Společně s Burtonem jsou členy hokejového klubu Team Korak složeného z hudebníků. Gas hraje pravého obránce. Jeho další záliby jsou kino a motocykly.

Jeho oblíbený film je "Zjizvená Tvář". Oblíbená alba jsou "Hear nothing, see nothing, say nothing" a "Why?" od Discharge a "Reign in blood" od Slayer. Má rád thajské, japonském indické a italské jídlo. Jeho nejoblíbenější nápojem je pivo.

Nemá rád špatné jídlo, zlé lidi a časné ranní telefonáty. Z měst se mu nejvíce zamlouvá New York. Podle vlastních slov je milý, ohleduplný a upřímný.