zavřít
Upravit životopis

Životopis

Gemma Christina Arterton se narodila na jihovýchodě Anglie otci svářeči a matce uklízečce. Vyrůstala s rodiči a mladší sestrou Hannah ( dnes se věnuje zpěvu ). Poté co vystudovalu gymnázium v Graveslandu, nastoupila Gemma na Královskou akademii divadelního umění, kde odmaturovala v roce 2007. Gemma žije se svým přítelem v Londýně.

Svou první profesionální roli dostala Gemma, když byla ještě na škole. Byla to role Lizy v televizním filmu Capturing Mary, ve kterém se objevila po boku britské herečky Maggie Smith. Ve stejném roce zažila také debut v divadle - zahrála si roli Rosaline ve hře Love´s Labour´s Lost ve slavném Sheakspearově Globe Theatre. v roce 2007 pak přišla ještě první větší filmová role. Gemma se objevila v komedii ze školského prostředí St. Trinian´s, kde si zahrála hlavní dívčí roli. V souboji o tuto roli porazila slavnější kolegyni Siennu Miller.

Na konci roku 2007 dostala Gemma nabídku, aby si zahrála sice menší, ale důležitou roli agentky Strawberry Fieldsové v nejnovějším pokračování série o Jamesi Bondovi Quantum Of Solace. Ačkoli šlo jen o malou roli, Gemma se dostala do velkého světa herectví a také se stal tváří kosmetické zanačky Avon.

V roce 2008 se také objevila v seriálu Tess Of The D´Urbervilles o cestách a osudech chudé dívky. Na rok 2009 je pak připravena premiéra gangsterky z londýnského podsvětí Rock´n´Rolla, kde se pod režisérským vedením Guye Ritchieho objeví také Gerard Butler, Thandie Newton nebo Karel Roden.

Na roky 2009 a 2010 má Gemma připraveny zatím dva filmy. První je britská komedie Piráti na vlnách o skupině dýdžejů, kteří se rozhodli pirátsky vysílat popovou muziku v 60. letech. Druhým je pak filmové zpracování počítačové hry Prince Of Persia: Sands Of Time, kde se objeví v roli Taminy.

Když zjistila, že bude hrát v Quantum Of Solace, poslala své mámě textovku "Dostala jsem Bonda".
Gemma se zajímá o hudbu, film, malování. Občas si zahraje také na kytaru.

Mohli by vás také zajímat…