zavřít
Upravit životopis

Životopis

Geneviève Pageová, nepřechýleně Geneviève Page, rodným příjmením Bonjean je francouzská herečka a dcera sběratele umění Jacquese Paula Bonjeana (1899–1990).

Po absolutoriu oboru herectví na Národní konzervatoři dramatických umění vystřídala několik divadelních scén. V roce 1959 se jejím manželem stal Jean-Claude Bujard, s nímž má dvě děti.

Filmová dráha
Na filmovém plátně debutovala v roce 1951 snímkem Žádné slitování se ženami. Následovala role madame de Pompadour v dobrodružném dramatu Fanfán Tulipán, kde se objevila po boku Gérarda Philipa a Giny Lollobrigidy.

Vedle francouzských filmů natáčela v italských, britských a amerických produkcích. Společně s Robertem Mitchumem a Ingrid Thulinovou si v roce 1956 zahrála v thrilleru Cizí zásah. V biografickém snímku Song Without End z roku 1960 byli jejími partnery Dirk Bogarde a Capucine. Následující rok se objevila v historickém Cidovi, v němž také účinkovali Charlton Heston a Sofia Lorenová. Roku 1964 zasedla v porotě filmového festivalu v Cannes.

V roce 1967 ztvárnila majitelku malého luxusního nevěstince madam Anaïs v surrealistickém příběhu Kráska dne, kde hlavní postavu hrála Catherine Deneuve. O rok později se obě herečky opět potkaly v historickém dramatu Arcivévodská tragédie v Mayerlingu. Roki 1970 ji Billy Wilder obsadil do záporné role mystické Gabrielly v detektivce Soukromý život Sherlocka Holmese, za níž obdržela kladné kritiky.

Poslední film natočila v roce 2003.

Mohli by vás také zajímat…