Georginio Gregion Emile Wijnaldum je nizozemský fotbalový záložník ghanského původu, který v současnosti působí v klubu PSV Eindhoven. Hraje většinou ve středu zálohy.Vlastní nizozemské i ghanské občanství. Jeho mladším bratrem je fotbalista...

Životopis

Vlastní nizozemské i ghanské občanství. Jeho mladším bratrem je fotbalista Giliano Wijnaldum.

Klubová kariéra
Profesionální fotbalovou kariéru zahájil ve Feyenoordu, s nímž vyhrál v sezóně 2007/08 nizozemský fotbalový pohár (KNVB beker) po výhře 2:0 ve finále nad Rodou Kerkrade. V červenci 2011 přestoupil za 5 milionů eur do konkurenčního PSV Eindhoven, se kterým se mu v sezóně 2011/12 opět podařilo vyhrát nizozemský pohár (výhra 3:0 ve finále nad Heracles Almelo).

Reprezentační kariéra
Wijnaldum byl členem nizozemských mládežnických výběrů od kategorie U17. V červnu 2013 byl nominován na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let konané v Izraeli. 6. června se podílel jedním gólem na výhře Nizozemska 3:2 v základní skupině B nad Německem a 9. června opět jednou brankou na vysoké výhře Nizozemska 5:1 v základní skupině B nad Ruskem. Nizozemský tým si tímto výsledkem (a díky příznivé situaci v dalším utkání) zajistil účast v semifinále, kde vypadl po porážce 0:1 s Itálií.

V A-mužstvu Nizozemska debutoval 2. září 2011 pod trenérem Bertem van Marwijkem v kvalifikačním zápase se San Marinem. Nastoupil na hřiště v 86. minutě a v 90. minutě zaznamenal svůj první gól v národním týmu, kterým uzavřel skóre na konečných 11:0.