zavřít
Upravit životopis

Životopis

Gerard Way se narodil 9.dubna 1977 v Newarku v New Jersey, později se přestěhoval do Belleville. Je napůl Ital a napůl Skot. Jeho babička Elena ho naučila kreslit, zpívat a vystupovat. Již od 11 let začínal hrát ve skupinách. Byl frontmanem kapely My Chemical Romance, kde hrál i jeho bratr Mikey Way - na basovou kytaru.

V roce 2002 vydali My Chemical Romance album "I brought you my bullets, you brought me your love" a v červnu 2004 "Three cheers for sweet revenge". Popularitu si získali hitem I´m not OK(I Promise) a později s Helenou(song byl napsán k uctění Gerardovi a Mikeyho babičky), oba songy pochází z alba Three cheers for sweet revenge. V listopadu roku 2006 vydali album The black parade se kterým dobývají české hitparády.

Gerard Way nakreslil obal pro CD Three Cheers For Sweet Revenge. Chtěl původně psát komiksy a pracovat pro Cartoon Network. Ve 4. třídě dostal malou roli ve školním představení a to Petra Pana. Jeho oblíbená kniha se jmenuje The Catcher in the Rye. Mezi oblíbené kapely patří Queen. V roce 2004 se zbavil závislosti na alkoholu a drogách, od té doby je čistý.

V září r. 2007 se oženil s baskytaristkou skupiny MSI Lyn-z. Dne 27.května 2009 se jim narodila prvorozená dcera Bandit Lee Way.

V roce 2010 vydali My Chemical Romance své poslední album Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys.

V roce 2013 se kapela My Chemical Romance rozpadla a Gerard se tak vydal na solovou dráhu. Jeho vyjádření k této skutečnosti:
„Být v téhle kapele posledních dvanáct let bylo opravdové požehnání. Procestovali jsme místa, o kterých jsme si mysleli, že se do nich nikdy nepodíváme. Mohli jsme vidět a zažít věci, ve které jsme nikdy nedoufali. Sdíleli jsme pódia s lidmi, které obdivujeme, ke kterým vzlížíme a co je na tom nejlepší, našimi kamarády. A teď, jako u všech skvělých věcí, přichází konec. Děkujeme za všechnu vaši podporu a za to, že jste se stali součástí našeho dobrodružství.“

V roce 2014 vydal Gerard Way své první solové album s názvem Hesitant Alien.


Mohli by vás také zajímat…