zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z rodiny hudebníků s kořeny ve Francii, Rusku a Holandsku. Vyrůstala se čtyřmi staršími sourozenci v San Fernando Valley. Od sedmi let hrála na různé hudební nástroje (občas pohostinsky vystoupí na koncertech Boba Dylana). Po maturitě na Beverly Hills High School získala další vzdělání na New York University. Herectví studovala v souborech Circle in the Square, American Conservatory Theater a u Davida Mameta.

Divadelní zkušenosti získala na jevištích Long Wharf Theater (mj. dramatizace Dumasova románu Dáma s kaméliemi a hra Jona Robina Baitze Podstata ohně) a Theater Center v Los Angeles (mj. hra Williama Mastrosimonea Nanawatai). Je zakládající členkou newyorského divadelního souboru Naked Angels.

Víc než deset let vytvářela epizodní úlohy ve filmu a v TV; jako host se objevila v TV seriálech Monsters (Monstra), The Twilight Zone (Pásmo soumraku), Melrose Place - ČTV a Ellen. Objevila se jako Nancy Barbara Sinatrová, dcera slavného zpěváka (Philip Casnoff) v životopisném TV snímku Sinatra. Její největší film. rolí je zatím postava tanečnice Cristal Connorsové v erotickém snímku Showgirls (r. P. Verhoeven).

Na sklonku 1996 pobývala pracovně v České republice v rámci natáčení filmu Pražský duet (r. Roger L. Simon), kde ztělesnila americkou psycholožku Lauren Grahamovou, která se během své služební cesty v Praze zamiluje do českého disidentského spisovatele (Rade Šerbedžija).

Mohli by vás také zajímat…