zavřít
Upravit životopis

Životopis

Účinkoval už od dětských let v TV (zpočátku pod jménem Vonni Ribisi). Vytvořil hlavní role v komediálních seriálech My Two Dads (1987-90, Moji dva tátové), Davis Rules (1992), The Wonder Years (1992-93, Báječná léta - ČTV) a Family Album (1993, Rodinné album).

Objevil se jako Phoebin ztracený bratr Frank jr. v několika epizodách populárního sitcomu Friends (Přátelé - ČTV) a pohostinsky vystoupil v řadě dalších seriálů, mj. Highway to Heaven (Dálnice do nebe), Married... with Children (Ženatý se závazky - ČTV), Blossom, The Commish (Komisař), Walker, Texas Ranger - ČTV, NYPD Blue (Policie-New York - ČTV), Marker (Znamení růže - ČTV), The X-Files (Akta X - ČTV), Chicago Hope (Nemocnice Chicago Hope - ČTV).

Ve filmu se uplatnil až od druhé pol. 90. let. Ztělesnil např. hlavní úlohu Jeffa, nenávidějícího maloměstský život, ve smutné komedii Předměstí (r. R. Linklater) a výraznou postavu zdravotníka Wadea ve válečném dramatu Zachraňte vojína Ryana (r. S. Spielberg). Je členem scientologické církve. Jeho sestra Marissa Ribisiová je také herečkou (nar. 1974).

Mohli by vás také zajímat…