zavřít
Upravit životopis

Životopis

Glenn Martin Christopher Francis Quinn se narodil 28. května v Dublinu, Irsku.

Jako teenager hrál na bubny a kytaru v kapele, a vystupoval v malém místním divadle.
Než se v roce 1988 s matkou Bernadette a se sestrami Sonyou a Louisou přestěhoval do Californie, navštěvoval Clonkeen College.

Začátky jeho herecké kariéry nebyly snadné, objevil se např. v reklamě na Pepsi a Ray-Ban nebo ve videoklipu Richarda Marxe (song Satisfied).
Až v roce 1991 získal významnější roli ve filmu Shout, ve kterém si zahrál po boku Johna Travolty a Gwyneth Paltrow.
Později se více zviditelnil s rolí Marka Healy, Beckyina prostoduchého manžela v sitcomu Roseanne. Při tomto seriálu vzal i roli nejmladšího syna Cedrica v TV seriálu Covington Cross.

Když získal v roce 1999 roli Doyla v TV seriálu Angel, byl velmi potěšen tím, že producenti přizpůsobili charakter jeho postavy tak, aby si mohl ponechat svůj rodný akcent. Glenn sice seriál opustil už po devíti episodách, ale i přesto postava Doyla zůstala divákům velmi blízká.

Quinn se objevil i v jiných filmech, např. v At Any Cost nebo Some Girl ve kterém si zahrál postavu Jeffa.
Poté i když již nehrál v Angelovi, zůstal nadále dobrým přítelem Davida Boreanaze, Christiana Kana a Charismi Carpenter.
Bydlel v Los Angeles a společně se svým kamarádem Marcem Leddym vlastnil noční klub.

Kritiky uznávaný R.S.V.P. byl poslední film, který natočil.

3. prosince 2002 zemřel ve věku pouhých 32 let. Policie a pitevní zpráva stanovila nadměrnou dávku heroinu jako příčinu smrti. Jeho tělo bylo nalezeno na pohovce přítelem, který ho navštívil v Severním Hollywoodu, Californii.

Mohli by vás také zajímat…