zavřít
Upravit životopis

Životopis

Celým jménem Gonzalo Javier Rodriguez se narodil 10.4.1984 v Argentině, konkrétně v Buenos Aires.

Gonzalo Rodriguez patří k nejslibnějším obráncům na světě. Všiml si toho i trenér Manuel Pellegrini a v létě roku 2004 se Gonzalo stěhoval z argentinského klubu San Lorenzo do Villarealu. Během posledních dvou let všem ukázal, že trenér Pellegrini se nemýlil, když si ho přivedl do svého týmu. V rodné zemi je Rodrigueze považován za příštího vůdce reprezentace pro nadcházející léta. Svým herním stylem hodně připomíná Roberta Ayalu. Oba dva jsou hodně rychlí, dokážou vybojovat spoustu míčů a také jsou skvělými hlavičkáři. Až nabere více zkušeností, určitě se zařadí mezi nejlepší obránce na světě.

Je mu sice teprve 22 let, ale díky svojí fotbalové geniality patří už skoro mezi nejlepší. Rodriguez fotbalově vyrostl v mládežnickém klubu San Lorenzo a v A-týmu si poprvé zahrál jako osmnáctiletý. Když Manuel Pellegrini odešel z River Plate do Španělska, stal se Rodriguez jeho prvním nákupem. Pellegrini si byl vědom Rodriguezových schopností,a proto se nebal mu nabídnout kontrakt na pět let v hodnotě 30 milionů eur. Ve dvou sezonach v Evropě dokázal správnost této investice. Dostával hodně příležitostí a v současnosti na něm stojí celá obrana Villarealu.

Obrana se stala minulou sezonu základem úspěchu Villarealu. Žlutá ponorka, jak se také klubu přezdívá doplula až do semifinále Ligy mistrů hlavně díky kvalitní defenzívě. Nezbytným článkem obrany Villarealu byl právě Gonzalo Rodriguez, který se však před semifinálem proti Arsenalu zranil, a proto nemohl nastoupit. Podle odborníků, ale nemusí mít obavy, že tohle by měl být pro něj poslední důležitý zápas v Champions League. Pokud totiž bude pokračovat v nastoleném trendu, je jen otázkou, kdy pro něj sáhne nějaký velkoklub.

Stal se také jedním z účastníků Mistrovství světa, kde sice dělal zatím jen náhradníka, ale v nedaleké budoucnosti by měl být důležitým pilířem zadních řad argentinské obrany. Moc úspěchů zatím nezískal, kromě už zmiňovaného semifinále Ligy mistrů, kde si ale nezahrál, získal pouze titul mistr Jižní Ameriky do 20 let v roce 2003.

Autor: http://www.mobby-fotbal.wbs.cz