zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rodák z New Jersey, Greg Coolidge (1972) studoval herectví, režii a scenáristiku, ale začínal v televizních reklamách a v televizi v drobných partech. Poprvé na sebe výrazněji upozornil hlavní rolí ve sportovní komedii Possums (režie Max Burnett, 1998), na níž se podílel také v rámci produkce. Film se stal hitem na festivalech v Seattle a Sundance a otevřel mu cestu k další práci.

Úspěšný byl Coolidge také jako scenárista: spolu s Joem Jarvisem napsal pro studio New Line komedii Sorority Boys (režie Wallace Wolodarsky, 2000). Coby režisér se představil krátkou komedií Queen For a Day (2000). Sám si v témže roce zahrál v jiném krátkometrážním snímku - veseloherním skeči In God We Trust syna režiséra Ivana Reitmana – Jasona Reitmana (kterého známe jako autora úspěšné koemdie Děkujeme, že kouříte/Thank You For Smoking, 2005).

V letošním roce chystá Greg Coolidge do kin další komediální projekt – snímek Coxblocker v hlavní roli s talentovaným Topherem Gracem (V dobré společnosti/In Good Company, režie Paul Weitz, 2004, Spider-Man 3, režie Sam Raimi, 2007).

Mohli by vás také zajímat…