zavřít
Upravit životopis

Životopis

Gregory Hoblit strávil více než dvacet let za kamerou při natáčení nejoblíbenějších a nejpřevratnějších televizních pořadů. Jeho styl je evidentní ve filmu Hartova válka z roku 2002 na motivy knihy Johna Katzenbacha, nekonvenčním soudním dramatu z prostředí tábora válečných zajatců, v němž hráli Bruce Willis a Colin Farrell. Charakteristicky zpracoval i scifi námět snímku Frekvence, ve kterém policejní detektiv v podání Jima Caviezela komunikuje v minulosti se svým zesnulým otcem, kterého ztvárnil Dennis Quaid.

V roce 1996 debutoval celovečerním snímkem Prvotní strach, temném soudním dramatu, ve kterém dokonale využil schopností herců jako Richard Gere, Laura Linney, Frances McDonald, John Mahoney či debutujícího Edwarda Nortona, který si svým výkonem vysloužil nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. O dva roky později na tento úspěch navázal filmem Anděl smrti s Denzelem Washingtonem, Johnem Goodmanem, Donaldem Sutherlandem, Elliasem Koteasem a Jamesem Gandolfinim.

Křest ohněm zažil v televizi, kde se jako výkonný producent a režisér podílel na těch nejinovativnějších pořadech v historii moderní televize, jakými byly například seriály Poldové z Hill Street, Právo v Los Angeles či Policie New York. V roce 1992 režíroval pro Amblin Entertainment televizní film Ročník '61, na kterém jako výkonný producent spolupracoval Steven Spielberg.

Gregory Hoblit

76 let, režisér, producent

Mohli by vás také zajímat…