zavřít
Upravit životopis

Životopis

Gregory Smith celým jménem Gregory Edward Smith se narodil v Torontu v kanadském Ontariu a má ještě tři další sourozence, dva mladší bratry: Douglase a Andrewa a sestru Samanthu. Přátelé mu obvykle říkají Gregu. V současnosti měří 180 cm. Má dvojí občanství: kanadské a americké. Když bylo Gregovi dvanáct, jeho rodiče Maurice a Terea se rozvedli. Jeho otec je filmový producent, scénárista a režisér, mladší bratr Douglas rovněž hraje. V seriálu Greg hraje syna doktora Browna, Ephrama.

Mezi své největší koníčky řadí fotbal, horolezectví, fotografování a kolečkové brusle. Před kamerou se objevil už v době, kdy vlastně ještě neuměl pořádně chodit - ve čtrnácti měsících "pózoval" v reklamě na Tide. Jako šestiletý pak dostal první skutečnou roli a o tři roky později účinkoval v seriálu Highlander. Jeho významnou dětskou rolí byl Bobby ve filmu Andre.

Nyní má již na svém kontě kolem třiceti rolí. V roce 1997 si na berlínském filmovém festivalu převzal ocenění od UNICEF jako mladý, nadějný herec za svou roli ve filmu "My Teacher Ate My Homework", kde hrál s Shelley Duvallovou. Kromě toho si zahrál mj. i po boku Mela Gibsona roli Thomase Martina ve filmu Patriot. V současnosti žije v Utahu, kde se natáčí Everwood.

Zajímavosti: Je alergický na kočky. Má rád dívky se smyslem pro humor.

Tvrdí: "Buď svůj a buď jedinečný. Nepřizpůsobuj se lidem kolem sebe."

Mohli by vás také zajímat…