zavřít
Upravit životopis

Životopis

Greig Nori je producent a muzikant ze Sault St.Marie v Ontariu v Kanadě a zároveň zakládající člen pop-punkové a indie rockové kapely Treble Charger, kde působil jako zpěvák a kytarista. Kapelu Greig rozpustil v únoru roku 2006.

Ke konci 90.let začal působit jako producent punkrockové kapely Sum 41. Později se stal jejím manažerem. Nori pro ni napsal mnoho písní a naučil zpěváka Sum 41 Derycka Whibleye zpívat a předprodukovat. Na jejich albu All Killer No Filler si zazpíval druhé hlasy v písničkách Motivation a In Too Deep a také si tam zahrál na kytaru a to v písničkách Handle This, kde Greig natočil hlavní kytaru a v písničce Pain For Pleasure hrál třetí kytaru. Z funkce manažera ale Greig Nori odešel v roce 2006 ze zatím neznámých důvodů. Stále je však vyhledávaným producentem kapel.

Nori je jednou z hlav hudební společnosti Bunk Rock Music, která podporuje kapely jako Broken Social Scene, Gob, Surplus Sons a Sum 41. Greig produkoval mimojiné i CD Iggyho Popa a kapely Autopilot Off. Je podepsán jako producent známky Nettwork.

Zatím jeho poslední spolupráce je s pop-punkovou kapelou Cautarize, které pomáhal psát písně a produkoval jim CD. V poslední době děla na project Breakout.

Mohli by vás také zajímat…