zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je po rodičích holandského původu. Po středoškolských studiích navštěvovala herecké kurzy ve studiu Williama Espera a na Americké hudební a dramatické akademii v New Yorku. Krátce účinkovala na regionálních divadelních scénách, než se vydala v pol. 90. let do Hollywoodu. Vytvořila epizodní úlohy v několika filmech a jako host se objevila v populárním sitcomu Spin City (Všichni prezidentovi muži - ČTV).

Zaujala hlavní rolí Anny Swanové v romantické komedii Hudba z vedlejšího pokoje (r. Ch. Peters) a postavou studentky práv Jo, jejíž spolužák a milenec (Matt Damon) si vydělává na studia a na živobytí jako hráč pokeru, v kriminálním psychologickém snímku z prostředí karetních profesionálů Hráči (r. J. Dahl). V hořké komedii Celebrity (r. W. Allen) ztělesnila Vicky, přítelkyni poživačné herecké hvězdy (Leonardo DiCaprio).

Největší rozruch však způsobila na podzim 1998 odvážnou fotografií na obálce známého časopisu Vanity Fair. V květnu 2001 se představila po boku Rachel Weiszové na jevišti londýnského Almeida Theater ve hře Neila LaButea Tvar věcí.

Mohli by vás také zajímat…