Hana Čičelová vystodovala Státní konzervatoř v Brně, obor taneční. Současně v taneční škole Starlet step a jazzový tanec. Poté své vzdělání zdokonalila na Akademii múzických umění v Praze, fakulta hudební, obor taneční pedagogika. Do roku 1990...

Životopis

Hana Čičelová vystodovala Státní konzervatoř v Brně, obor taneční. Současně v taneční škole Starlet step a jazzový tanec. Poté své vzdělání zdokonalila na Akademii múzických umění v Praze, fakulta hudební, obor taneční pedagogika.

Do roku 1990 byla členkou Baletu Československé televize, kde vystupovala v mnoha hudebně zábavných pořadech (TELEVARIETÉ, MOŽNÁ PŘIJDE I KOUZELNÍK, ABECEDA, SILVESTROVSKÁ SHOW) a jako jazzová tanečnice se objevila i po boku Jiřího Suchého ve filmu JONÁŠ A MELICHAROVÁ (režie Karel Sís). Poté následovalo angažmá v baletním souboru Hudebního divadla Karlín; zde vedle své taneční profese (z rolí uveďme například Hřích a Smrt - HRA NA POHÁDKU MÁJE, Zuzana - DIVOTVORNÝ HRNEC) pracovala také jako pedagog, choreograf a šéf baletu. V devadesátých letech působila na prestižním festivalu v Salzburgu (Rakousko). V roce 1993 odešla ze stálého angažmá za mateřskými povinnostmi.

Od té doby je na volné noze. Jako autorka choreografií se podílela na řadě hudebně-dramatických inscenací v Plzni, Liberci, Opavě a Praze. Velmi významné pro ni bylo setkání a následná spolupráce s režisérem Otou Ševčíkem. V roce 2001 účinkovala na Festivalu v Cagliari na Sardínii. Kromě svého zaměření na moderní a scénický tanec je také výtečnou stepařkou.

Díky svému univerzálnímu tanečnímu vzdělání (konzervatoř, AMU, divadelní a televizní praxe) je Hana Číčelová nepřehlédnutelnou pedagogickou osobností, která ve své výuce umí vhodně prolínat hlubokou znalost s tvůrčí invencí.