zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hana Čížková se narodila 13.09.1953 v Českých Budějovicích od dětství ráda zpívala, tancovala a hrála v ochotnickém dětském divadle. Později po ročním hostování ve sboru Divadla Semafor se rozhodla ke studiu zpěvu a herectví na lidové konzervatoři.

Po jejím dostudování působila v Hudebním divadle v Karlíně, hostovala i v nedalekém Divadle E. F. Buriana. V Českoslovenké televizi poprvé účinkovala v roce 1969 v televizmím seriálu Pan Tau, první výraznější filmová role přišla v roce 1971 ve válečném snímku Vlak do stanice Nebe režiséra Karla Kachyni. Od té doby vytvořila více než 50 filmových a televizních rolí.

Od malička chodila do baletu a hrála v dětském divadle. K hrecké dráze ji pomohla náhoda - volejbalový zápas v Praze spojený s konkurzem do divadla Semafor mezi sboristky. Roční hostování na této scéně ji přivedlo ke studiu hra na kytaru tance a zpěvu na Kouzervatoři Jaroslava Ježka. Pak své pohybové pěvecké a herecké schopnosti uplatňovala pět let na jevišti Hudebního divadla v Karlíně, hostovala v Semaforu a Divadle E.F.Buriana.

Po mateřské dovolené spolupracovala pět let s pantomimickou skupinou Gag B.Hybnera. V současné době hraje v divadle U Hasičů.

Dále pak hrála ve filmech Výstřely v Mariánských Lázních, Noc klavíristy, Zbraně pro Prahu, Hrozba, Trasa, Pomerančový kluk, Operace mé dcery, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme drahoušku, Vrchní,prchni, Slunce, seno, jahody, Hotýlek v srdci Evropy, Kameňák.

Na tv.obrazovce v inscenacích: Uloupené dětství, Čeleď brouků finančníků a seriálech: Počkej si na bílé štěstí, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Josef a Ly.

Mohli by vás také zajímat…