zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hana Soukupová, narozená 18. prosince 1985, v Karlových Varech, je česká modelka. V roce 2001 zvítězila v soutěži Topmodelka 3. tisíciletí, díky čemuž získala výhodnou smlouvu s agenturou Company models.
V současné době patří mezi deset nejžádanějších topmodelek na světě. Do dnes působila v kampaních značek Gucci, Dior, Max Mara a byla hlavní tváří značky Versace. Byla na titulní straně časopisů Vogue a Vanity Fair a předváděla pro módní domy Yves Saint Laurent, Dolce Gabana a Escada. Měří 181 centimetrů a její míry jsou 84-60-88.

V roce 2001 se hledala nová tvář typu Karoliny Kurkové, která by mohla prorazit do zahraničního modelingu. V soutěži "Topmodelka tisíciletí" nakonec zvítězila mladičká, teprve patnáctiletá Hana Soukupová. V té době měla za sebou jen pár přehlídek a focení...

Vítězství ji přineslo lukrativní smlouvu v hodnotě dva miliony korun s agenturou Company models. Šéfka této agentury, Lenka Jochová, tehdy o Haně řekla: "Pokud zvládne všechno, bude z téhle holky topmodelka. To vám garantuji. Má všechny předpoklady k tomu, aby prorazila na samotný vrchol. Dokonalé tělo, dlouhé nohy, zajímavou tvář. Je doslova esencí krásy. Když spolu jdeme po ulici, lidé přecházejí na naši stranu, jen aby si ji mohli prohlédnout zblízka"... A čas ukázal, že se nemýlila! Hana dnes předvádí pro přední módní návrháře v celém světě!