zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hana Vagnerová je herečka divadla Rokoko.

Inscenace: Don Juan Oresteia I, II, III Zlý jelen Kabaret Rokoko Oresteia I - Agamemnón Oresteia II - Úlitba mrtvému Oresteia III - Laskavé bohyně.

Vyrostla na pražském Jižním městě, oba její rodiče jsou programátoři. Začínala jako modelka, pracovala pro reklamu i fotomodeling, cestovala po světě.

Vystudovala gymnázium, pak ji přijali na ekonomii (podnikání a právo), matematicko-fyzikální fakultu i na DAMU, kam nakonec nastoupila. Poprvé hrála v divadle Extrém, pak v Disku (postava Stelly v Tramvaji do stanice Touha) a v A studiu Rubín (Na posteli – Bedbound, role dívky postižené obrnou s Ondřejem Pavelkou, a Faust – postava Markétky, s ). Dále například ztvárnila Elvíru v Donu Juanovi s Bohumilem Kleplem, Elektru v Oresteie II aj.)

Uspěla ve velkém konkurzu na roli v televizním seriálu On je žena, kde hrála televizní reportérku, dceru Ivany Chýlkové, objevila se i v pohádce Probuzená skála, detektivce Vyvraždění rodiny Greenů, v seriálech Zdivočelá země, Horákovi, Proč bychom se netopili, v anglickém filmu Aussig, Love story Bathory Juraje Jakubiska, krátkém filmu Seance Fiction, aj. Mohli jsme ji také například vidět v seriálu Horákovi, kde stvárnila Evu.

Mohli by vás také zajímat…