zavřít
Upravit životopis

Životopis

Populární izraelský zpěvák židovského původu se narodil 8. srpna 1981 ve městě Kfar Sava. Jeho talent byl rozpoznán již v dětství, v šesti letech vyhrál svoji první pěveckou soutěž a krátce na to se objevil v televizním pořadu Parpar Nechmad. Poté co odsloužil povinnou vojenskou službu začal studovat konzervatoř se zaměřením na divadelní umění.

Popularitu si vydobyl v roce 2004 díky účasti ve druhé řadě izraelské odnože soutěže SuperStar Kokhav Nolad. Zde se stal již od začátku velkým favoritem na vítězství, avšak i přes protesty a obvinění ze zfalšování hlasů se nakonec musel spokojit s druhým místem. Následně začal účinkovat v muzikálech, vystupovat v televizi a v roce 2006 natočil své debutové album “Harel Skaat”. I přes nepříznivou kritiku obdržel v Izraeli Zlatou desku za prodej a několik ocenění za Nejlepšího zpěváka roku či Nejlepší debut umělce. V roce 2008 vznikl spor mezi zpěvákem a nahrávací společností Hed Artzi, která Harela obvinila z porušení smlouvy.

Díky tomu se přerušilo natáčení druhé desky a byla zmařena nabídka na reprezentaci Izraele na Eurovision Song Contest 2009. Až následující rok se nepříjemný spor vyřešil a v září 2009 spatřilo světlo světa druhé album “Images”. V současné době patří Harel Skaat mezi nejoblíbenější izraelské zpěváky, což dokazuje i čtvrté místo pro jeho singl “Ve At” v anketě Izraelský hit desetiletí. V roce 2010 reprezentuje Izrael na Eurovizi s písní Milim.