zavřít
Upravit životopis

Životopis

Haris Medunjanin je bosenský fotbalový záložník a reprezentant, který hraje v tureckém klubu Gaziantepspor. Má bosenské i nizozemské občanství.

Reprezentační kariéra

Nizozemsko
Haris Medunjanin byl členem nizozemských mládežnických výběrů. Zúčastnil se Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2006 v Portugalsku, kde mladí Nizozemci vybojovali svůj první titul v této věkové kategorii, když porazili ve finále Ukrajinu 3:0. Na turnaji nastoupil ve dvou utkáních.

O rok později si zlatý úspěch zopakoval na domácím Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2007, kde Nizozemci porazili ve finále Srbsko 4:1.

Bosna a Hercegovina
V bosenském reprezentačním A-mužstvu debutoval v odvetném barážovém zápase o postup na MS 2010 v Zenici proti Portugalsku 18. listopadu 2009, kde nastoupil v základní sestavě a odehrál první poločas. Bosna a Hercegovina prohrála tento zápas stejně jako první barážové střetnutí shodným výsledkem 0:1 a na Mistrovství světa postoupilo Portugalsko.

6. září 2013 nastoupil na domácím stadionu Bilino Polje v Zenici v kvalifikačním utkání na MS 2014 proti Slovensku, který Bosna prohrála 0:1. Šlo o první porážku bosenského týmu v tomto kvalifikačním cyklu. Nastoupil i v odvetném kvalifikačním zápase 10. září 2013 v Žilině, kde Bosna porazila Slovensko 2:1 a uchovala si naději na první místo v základní skupině G. Celkem v kvalifikaci na MS 2014 vstřelil 1 gól (proti Lotyšsku) a přispěl k historicky prvnímu postupu Bosny a Hercegoviny na mundial.

Haris Medunjanin

32 let, fotbalista