zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hayden do doby než se objevil ve filmu George Lucasa Star Wars: Epizoda II - Klony útočí "Star Wars: Episode II - Attack of the Clones" (2000) v roli Anakina Skywalkera, byl poměrně neznámým hercem. Nikoliv však nezkušeným, za sebou měl již řadu televizních a filmových rolí.

Poprvé se objevil před kamerou v roce 1993 v televizním seriálu "Family Passions" v roli Skipa McDeereho. Následovalo mnoho rolí v televizních seriálech, televizních filmech a v několika celovečerních filmech. Mezi jeho největší úspěchy před Star Wars patří například "The Virgin Suicides" (1999), televizní film Sabotáž „Freefall“ (1999) a televizní seriál "Higher Ground" (2000) společnosti Fox Family network's.

A pak to přišlo, role Anakina Skywalkera, později všemi známé postavy Darth Vadera v absolutních trhácích Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002) a Star Wars: Episoda III - Pomsta Sithů (2005), kde si zahrál po boku Ewana McGregora a Natalie Portmanové. Pro obsazení do role Anakina, režisér Lucas vybíral z takových herců jako jsou Ryan Phillippe, Jonathon Jackson a dokonce Leonardo DiCaprio, nakonec však vybral nováčka Haydena, což se rozhodně vyplatilo.

Star Wars však není jediný film, kde Hayden v pozdější době zazářil. Po Star Wars už nebyla nouze ani o hlavní role, které si zahrál ve filmech "Dům života" (2001), " Shattered Glass" (2003), "Warholka" (2006), kde si zahrál roli Boba Dylana, po boku krásné Sienny Miller, "Awake" (2007), "The Virgin Territory" (2007), "Jumper" (2008), kde hrál společně se svou přítelkyní Rachel Bilson, se kterou se společně objevili ve filmu " New Yorku, miluji Tě" (2009)

Mohli by vás také zajímat…