zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hayley Atwellová, rodným jménem Hayley Elizabeth Atwell, je anglicko-americká herečka. Proslavila se hlavně díky roli agentky Peggy Carterové v marvelovských filmech a TV seriálech.

Životopis
Narodila se v Londýně, je dcerou Allison (rozené Cain) a Granta Atwella. Její matka pochází z Anglie a její otec z amerického Kansas City. Má anglické i americké občanství. Její rodiče se rozvedli, když jí byly 2 roky. Navštěvovala Sion-Manning Roman Catholics Girl's School v Londýně a London Oratory School. V roce 2005 odmaturovala na Guidhall School of Music and Drama.

Kariéra
V roce 2007 se poprvé objevila ve filmu Woodyho Allena Kasandřin sen. O rok později se objevila ve filmu Vévodkyně a ve filmu Návrat na Brideshead, za který získala nominaci na British Independent Film Award a London Film Critics' Circle Award.

V lendu 2009 debutovala v divadelní produkci A View from the Bridge v divadle Duke of York's. Za práci získala nominaci na Laurence Oliver Award. Získala roli v mini-seriálu stanice AMC Vězeň. O rok později si zahrála roli Freyi Deverell v úspěšné adaptaci novely Williama Boyda Any Human Heart.

V roce 2011 si zahrála agentku Peggy Carterovou v superhrdinském filmu Captain America: První Avenger. MTV Networks ji jmenovalo jako jednu z objevů roku 2011. Svůj hlas také propůjčila do videohry Captain America: Super Solider. Roli Peggy si zopakovala v krátkém filmu z roku 2013 Agent Carter, v roce 2014 ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera, v televizním seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. a v roce 2015 ve filmu Avengers: Age of Ultron. V roce 2015 měl premiéru seriál o životě agentky Peggy Carterové Agent Carter.

Mohli by vás také zajímat…