zavřít
Upravit životopis

Životopis

Heather se narodila a vyrůstala v Los Angeles na předměstí Thousand Oaks. Její otec Bill je tajemník na univerzitě "University of California, Los Angeles", její maka Diane pracuje jako administrativní asistentka v kanceláři Walt Disney Copany.

Heather se přihlásila na "University of California, Los Angeles" v roce 1979 se záměrem zvolit si jako hlavní obor psychologii. Příležitostná modelingová práce se brzy změnila na skutečnou práci, díky které se objevila v několika televizních reklamách pro významné společnosti jako Pepsi a Polaroid. Po roce studia se Heather začala věnovat hraní na plný úvazek.

Svůj první televizní debut vytvořila v televizních seriálech "CHiPs" (1980) a také v "Eight Is Enough"(1981) a "Twirl" (1981). V roce 1981 měla svůj první velký průlom, když úspěšně vyhrála konkurs na roli Sammy Jo ve veleúspěšném televizním seriálu Dynastie, po boku Johna Forsythe, Joany Collins, a Lindy Evans.

Po 13 týdnech přestala hrát v tomto seriálu, ale rychle jí byla nabídnuta role producentem Aaronem Spellingsem v kriminálíím seriálu T.J. Hooker. Krátce poté byla opět přijata zpět do Dynastie a pravidelně se tak objevovala ve dvou populárních sériích.

Ve stejnou dobu se Heather objevila v několika filmech uvedených do kin a několika televizních filmů, jako "Firestarter" (1984) a "Return of the Swamp Thing" (1989). V roce 1993 se znovu se připojila k producentovi Spellingovi v roli Amandy v seriálu "Melrose Place" a také v extrémně úspěšném televizním seriálu "Beverly Hills 90210". Dříve než se Heather objevila v "Melrose Place", hodnocení tohoto seriálu byla spíše negativní. Po jejím příchodu v roli Amandy Woodward, intrikující vedoucí pracovnice reklamní agentury, hodnocení tohoto seriálu prudce stoupla.

Seriál "Melrose Place" byl v roce 1998 ukončen a Heather v následujícím roce získala příležitost přepracovat svou image intrikující Amandy coby Caitlin Moore v situační komedii "Spin City".

Její první manželství s heavy metalovým bubeníkem Tommem Lee skončilo rozvodem v roce 1994. Ve stejném roce se zasnoubila s Bon Joviho kytaristou Richiem Samboranem. O tři roky později se jí narodila první dcera Ava Elizabeth Jambora.

V roce 2009 si Heather zopakovala roli Amandy v nové sérii Melrose Place.

Autor: Kamil Koupý

Mohli by vás také zajímat…