zavřít
Upravit životopis

Životopis

Její matka pracovala v TV. Od dětství projevovala H. S. hudební a herecké nadání. Divadlu se začala věnovat už na základní škole, kde hrála a zpívala ve školním představení Rogersova a Hammersteinova muzikálu Za zvuků hudby.

Jako patnáctiletá vstoupila do newyorské High School of Performing Arts, kde absolvovala tříletou průpravu v herectví, tanci, zpěvu a hře na klavír. Kromě toho studovala ještě herectví u Lee Strasberga a Stelly Adlerové v Actors Studiu. Nějaký čas působila jako fotomodelka v TV reklamách a uplatnila se také na regionálních divadelních scénách.

Do širšího diváckého povědomí se dostala titulní rolí Supermanovy sestřenice Kary, která v dobrodružném sci-fi snímku Superdívka (r. J. Szwarc) přichází na Zemi, aby bojovala proti zlu.

O svých hereckých schopnostech však přesvědčila až v komedii Tajemství mého úspěchu (r. H. Ross), v níž ztělesnila ambiciózní zaměstnankyni jednoho koncernu Christy Willsovou, jejíž kariéristickou dravost zkrotí až láska k novému kolegovi (Michael J. Fox).

Prosadila se zejména v komediálním žánru, kde vytváří zcela protikladné typy hrdinek: ztřeštěná adeptka herectví Alex, kterou omyl počítače svede do jednoho pokoje se zakřiknutým studentem (Patrick Dempsey), v komedii Bláznivá spolubydlící (r. M. Damski); osamělá sympatická Bonnie Rayburnová, absolvující westernovou dovolenou jako honačka dobytka, v romantické komedii Dobrodruzi z velkoměsta (r. R. Underwood).

Je manželkou režiséra Roba Watzkeho, s nímž má dceru Hannah Niku (nar. 1995).

Mohli by vás také zajímat…