zavřít
Upravit životopis

Životopis

Helena se narodila v Kadani v roce 1965. Po své peruánské matce a dánském otci zdědila exotickou krásu. Už v jednom roce působila jako modelka. Jak vyrůstala, začaly se její fotky objevovat v časopisech po celé Evropě. Podepsala smlouvu se špičkovou pařížskou agenturou a z Kodaně se přestěhovala do Paříže.

Helenu zastupuje britská agentura Select, pařížská agentura The Marilyn Agency.

Zásadní zvrat znamenala pro Helenu spolupráce se špičkovým fotografem Peterem Lindberghem pro britský Vogle. V roce 1991 se objevila v Isaakově videoklipu. Fotila pro Vogle, Elle, Harper´s Bazar … Měla mnoho nabídek reklamních kampaní.

Nastoupila na místo Lindy Evangelisty jako Dívka Kenaru a objevila se v reklamách pro Cover Girl, Hennes, Patricka Coxe a Gianniho Versaceho. Helena nafotila reklamu pro britskou oděvní firmu Dorothy Perkins, její reklamní tabule byly rozmístěny po celé Británii. Byla také vybrána pro reklamu Altmanova filmu Konfekční šaty, kde byla oděna jen do péřového boa a na bilbordech shlížela s úsměvem po celém světě.

Heleninou obrovskou vášní je architektura. Využívá svého nadání k úpravě vlastních bytů. Sbírá také starožitnosti. Její byt v Kadani byl vyfotografován pro britský Vogue.
Helena pracovala po celém světě. Ráda na svých cestách fotí krajinu a místní obyvatele. Odborníci tvrdí, že její fotky jsou dobré.

Helena má mnoho fanoušků, oblíbili si ji novináři a lidé ze světa módy. Špičkový návrhář John Galliano ji nazval opravdovou ženou.

Zajímavosti:
národnost: Dánka
výška: 177 cm
vlasy: tmavohnědé
oči: hnědé

Mohli by vás také zajímat…