zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hendrik Alexander Duryn je německý herec, zpěvák a sportovec.

V Lipsku vystudoval hereckou školu a muzikál.

Je 180 centimetrů vysoký tmavovlasý s šedomodrýma očima, rád plave, cvičí na nářadí, pěstuje lehkou atletiku, výborně tančí, hraje na klavír, občas zpívá v opeře a je i mistrem bojových umění. Pravidelně pořádá asijské silvestrovské oslavy s vietnamskými umělci a Super Show bojových umění.

Má vlastní hudební skupinu Club ohne Filter a také stále angažmá v divadle na "Nové scéně" v Lipsku. Poprvé upoutal v seriálech Zakázaná láska, Místo činu, Wolffův revír, Klaun nebo Edelovi & Starckové.

Při konkurzu na roli v seriálu Na plný plyn neuspěl, když havaroval a sešrotoval motorku. Nyní má ve smlouvě, že bude řídit pouze auta.
V Česku je známý především díky seriálu Kobra 11: Nasazení týmu 2, kde hrál komisaře Franka Trabera v letech 2001-2002. V seriálu Kobra 11 hrál dvakrát, v roce 1997 ve 2. sérii v epizodě Mezi dvěma kameny a v roce 2000 v 5. sérii v epizodě Rychlost.

S kolegyní ze seriálu Kobra 11: Nasazení týmu 2 Julií Stinshoff si zahrál ve filmu Hodná, drsná holka (Good Girl, Bad Girl). Ve filmu Hammer und Hart si zahrál s Erdoganem Atalayem, Reném Steinkem a Gottfriedem Vollmerem.

Mluví německy, anglicky a sasky.

Žije v Lipsku.

Mohli by vás také zajímat…