zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narodila se 25. června 1967 v Bratislavě. Vyrůstala v cihlové stavbě v bratislavské Karlově Vsi v Liščím údolí, kde kolem byly vinice, zahrady a les. Vystudovala herectví na Divadelní fakultě VŠMU.

Hrála v Trnavském divadle (Tři sestry, Hra o lásce a smrti), na Nové scéně (Osm žen, Blbec k večeři) a momentálně také v Divadle Aréna (Tattoo, Rodinná slavnost). Se svým o devět let mladším partnerem Alexandrem Bártou si na divadelních prknech společně zahráli ve dvou inscenacích a to Tattoo a Blbec k večeři.

Také účinkovala v seriálu Záchranáři, v italské verzi Citadely, nebo v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Natočila film Kamarád do deště II. - Příběh z Brooklynu (1992), Evropa, moje láska (1992), Diagnóza Vajíčko (1994), ...koně na betonu (1995) a Tábor padlých žen (1997). V současnosti natáčí seriál Panelák, kde hraje v roli Zuzany Bajzové, matky tří dětí. Ve skutečnosti má dvě děti - syna Davida as Alexandrem Bártou dceru Ester. I když nad tím tvůrci seriálu uvažovali, její seriálová dcera není její vlastní, která je ve stejném věku. O Ester se stará dokonce několik pečovatelek. Kdyby Henrieta nepracovala, určitě by hodně cestovala a navštívila by vysněný kontinent - Jižní Ameriku.

Věkový rozdíl mezí ní a jejím partnerem nepovažuje za podstatný. Podle ní v soužití dvou partnerů jde zejména o životní styl, priority a hodnoty. Kromě svého partnera miluje i moře i hory.

Mohli by vás také zajímat…