zavřít
Upravit životopis

Životopis

Henry Ewan Golding se narodil 5. února 1987 v padesátitisicémém městečku Betong v Malajsii. Věnuje se modelingu a v poslední době také herectví. Během dětství pobýval nějakou dobu

Jeho matka, Margaret Likan Golding pochází z Malajsie, zatímco otec Clive Golding je angličan. Henry ztrávil svého dětství ztrávil část dětství v Malajsii, v 8 letech se pak se svými rodiči přestěhoval do Anglie.

Studoval na škole Warwick v Redhillu. Několik let pracoval jako kadeřník v Londýně, než se v 21 letech přestěhoval zpět do rodné Malajsie, konkrétně do hlavního města Kualu Lumpur, kde se chtěl věnovat herectví.

V srpnu 2016 se oženil s italsko-taiwanskou TV reportérkou a instruktorkou jógy Liv Lo.

Na televizní obrazovce
Od roku 2007 se jako host čas od času objevoval v různých televizních pořadech jako jsou The 8TV Quickie na stanici 8TV, Football Crazy na stanici ESPN Asia, Surviving Borneo na Discovery Channel Asia a dalších.

Kariéra ve filmu
Průlom v Henryho kařiéře nastal v roce 2017, kdy získal jednu z hlavních rolí v trháku Šíleně bohatí Asiati (Crazy Rich Asians, 2018, Jon M. Chu). Zde ztvárnil postavu Nicka Younga, který jede se svoji přítelkyní Rachel Chu (Constance Wu) na svatbu nejlepšího přítele do Singapuru. Rachel je z cesty nadšena a těší se na seznámení s Nickovou rodinou. K jejimu překvapení zjíšťuje, že Nick pochází z velmi bohaté Singapurské rodiny a zájem o něj jeví kdejaká žena.

Následoval kriminální thriller Nebezpečná laskavost (A Simple Favor, 2018) v režii Paula Feiga, ve kterém ztvárňuje profesora Sean Townsend, jehož manželka Emily (Blake Lively) znenadání zmizí.

Budoucí projekty
Henry Golding by se měl na přelomu roku 2018 a 2019 objevit v dramatu Monsoon, ve kterém ztvární postavu muže, který se vydává z Londýna do rodného Vietnamu, aby zde rozptýlil popel svých rodičů.

Režisér Paul Feig jej po úspěchu Nebezpečné laskavosti obsadí do svého dalšího filmu, do romantické komedie Last Christmas s Emily Clarke v hlavní roli. Premiéra je plánována na druhou polovinu roku 2019.

Mohli by vás také zajímat…