zavřít
Upravit životopis

Životopis

Holliday Grainger za posledních několik let dokončila řadu rozmanitých projektů ve Velké Británii i ve Spojených státech. V roce 2015 ji měli diváci možnost spatřit po boku Lily James a Cate Blanchett ve filmu Popelka režiséra Kennetha Branagha.

V roce 2014 měla na svém kontě mimo jiné roli Bonnie Parker v seriálu Bonnie & Clyde s Emile Hirsch a snímek Klub výtržníků Lone Scherfig, inspirovaný londýnskou divadelní hrou Posh, ve kterém si zahrála se Samem Claflinem, Maxem Ironsem a Douglasem Boothem o osudech studentů, kteří jsou členy slavného oxfordského klubu. V současné době chystá nezávislý snímek Tulip Fever s Danem DeHaanem, Alicií Vikander a Jackem O`Connellem, a pro stanici BBC televizní film Lady Chatterley`s Lover s Richardem Maddenem.

V minulosti se Grainger objevila například ve slavné roli Estelly v kritikou velice ceněné celovečerní adaptaci klasického románu Charlese Dickense Nadějné vyhlídky v režii Mikea Newella. Předtím si zahrála v rámci hvězdného hereckého týmu, jehož členy byli například Jude Law či Keira Knightley, ve filmu Anna Karenina. Ztvárnila také roli Suzanne Rousettové ve filmu Miláček, dramatu, v němž se objevila po boku Roberta Pattinsona.

Mohli by vás také zajímat…