zavřít
upravit profil

zpěvák, kytarista, písničkář, hudební skladatel, zpívající imitátor

40 let,narozen: 13. 7. 1982 Příbram, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Honza Roušar je písničkář, kytarista, zpěvák a imitátor hlasů, jehož autorské písně můžete znát z jeho vlastních koncertů, ale také od populárních osobností č eské hudební scény. 

V rodné v Příbrami zabodoval už v roce 1997 s autorskou písní na finále Porty v kategorii do 18 let a svou první studiovou nahrávku pořídil ve studiu „Jumbo“ u Jaroslava Samsona Lenka. V p říbram ském divadle byl k vidění například ve hrách „Filozofská historie“ a „Dalskabáty, hříšná ves“.

Po přestěhování do Prahy hrál a zpíval v lyrikálu „Kudykam“ od Petra Hapky a Michala Horáčka. Souběžně s tím pokračoval ve skládání vlastních autorských písní na texty od Libora Jeníka, Aleše Nováka či Jarmily Moosové a Honzovo první autorské CD „Točí se to dokola“ na sebe nenechalo dlo u ho čekat a vyšlo v roce 2010.

Honzovy písně zpívá Ondřej Ruml, Ruda z Ostravy, Petra Hřebíčková, Ivana Korolová, Hana Seidlová, Hana Robinson, Naďa Válová a další. Na jeho desce „Hemofilická“ už jsou mezi textaři také Ester Kočičková a Miloň Čepelka. V současné době Honza působí jako muzikant a manažer v hudební agentuře Živý Jukebox, kde naplno uplatňuje svůj talent zpívající ho imitátor a . Skvěle napodobí desítky hlasů, mezi ty nejžádanější patří Karel Gott, Richard Müller, Tomáš Klus, Luděk Sobota, Hana Zagorová a Dalibor Janda. Za zmínku také stojí, že společnost Živý Jukebox je partnerem „Kuřete“ ( nadace Pomozte dětem), pro kterou Honza Roušar a Václav Tobrman napsali píseň „Kuřecí song“. Více na webových stránkách www.zivyjukebox.cz nebo www.pomoztedetem.cz

Honza Roušar

40 let, zpěvák, kytarista, písničkář, hudební skladatel, zpívající imitátor