zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hugo Weaving je australským hercem, který se objevil ve dvou z největších trilogií filmové historie - hrál knížete elfů Elronda v trilogii Pán prstenů a agenta Smithe v trilogii Matrix.

Weaving je držitelem tří cen AFI (Australian Film Institute) v kategorii Nejlepší herec. Toto ocenění poprvé získal v roce 1991 za portrét slepého fotografa ve zlomovém snímku režisérky Jocelyn Moorhouse. Ve stejné kategorii byl oceněn v roce 1994, kdy se objevil v roli transvestity Mitzi Del Bra ve snímku Stephena Eliotta Dobrodružství Priscilly, královny pouště. Velmi ceněným byl i jeho výkon ve filmu The Interview, který napsal a v roce 1998 uvedl režisér Craig Monahan. Za tuto roli získal v roce 1998 cenu v kategorii Nejlepší herec na World Film Festival v kanadském Montréalu. Zahrál si také ve snímku Little Fish, kde se objevuje ve společnosti Cate Blanchett a Sama Neilla. Za výkon v této roli získal svou třetí cenu AFI v kategorii Nejlepší herec (2005) a Inside Film Award (2005) v kategorii Nejlepší herec.

Z ostatních Weavingových filmů uveďme Peaches, Ruská panenka, Kouzelný puding, Strange Planet, Babe: Prasátko ve městě, True Love and Chaos, Babe: Galantní prasátko a Exile, V jako Vendeta, The Old Man Who Read Love Stories v režii Rolfa de Heera a Ložnice a kuloáry.

Weaving je také zkušeným divadelním hercem. V roce 2006 se objevil s Cate Blanchett v představení Hedda Gabler, které v Brooklyn Academy of Music produkuje Sydney Theatre Company.

Mohli by vás také zajímat…