zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jméno: Humberto Contreras Valencia
Datum narození: 21. srpen 1983

Místo narození: Mexico City, Mexiko
národnost: mexická
Výška: 5' 9" /176 cm/
Váha: 121 lbs /55 kg/
Matka: Elma Valencia Mendoza
Otec: Humberto Contreras Pena
Sestra: Helena Contreras Valencia
Začnul s krasobruslením: roku 1997
Úroveň: Senior
Klub: Asociacion Jalisco
Dřívější trenéři: Darin Carlton
Alla Piatová
Natalia Sorokina
Elena Loboda
Alexei Mouratov
Alejandro Chavez
Wendy Boyle
Současní trenéři: Julie Graham
Rocio Salas
Nicole Laurin
Choreografka: Nicole Laurin

Humberto Contreras se narodil 21.srpna 1983 ve znamení Lva. Poprvé se postavil na brusle ve svých 9-ti letech v malém stadionu jménem Galerias Reforma na okraji Mexiko City. Bruslení ho sice těšilo, ale nechtěl se mu plně zavázat. Ale o další 4 roky později byl nově otevřen zimní stadion v Colonia San Jeronimo, který byl blíže k jeho domovu.

Jeho prvním trenérem byl Daryl Carlton. Pod jeho vedením se Humberto naučil otočky a skoky, začal skákat axela a dvojitého salchowa. V létě roku 1997 uspořádal jeho trenér letní tábor v Cuernavaca. Na táboře mladého začínajícího krasobruslaře čekal 45 denní intezivní tréning a tak byl do konce tábora dokonale připraven na závodění v soutěžích. První soutěž kterou absolvoval, se konala v Mexico city s účastí pouze mexických závodníků. Humberto získal 2.místo při střední úrovni. Poté vystřídal hodně trenérů, až nakonec zakotvil v zimním stadionu Sportika v Mexiko City u trenérky Eleny Lobody. U ní se naučil své první trojité skoky.

Poté přešel k trenérovi Alexeji Mouratovi, u kterého vypiloval svou krasobruslařskou techniku k dokonalosti. Po více než 2 letech tréningu byl zimní stadion Sportika uzavřen a zbourán a místo něho se postavil později na stejném místě supermarket. Po uzavření Sportiky se přestěhoval do Guadalajary a po 7 měsíců trénoval u Alejandra Chavéze. Během této doby vyhrál Humberto národní mistrovství Mexika vyšší úrovně. To se psal rok 2002.

Po návratu do Mexico City začal trénovat u Wendy Boyle, pod jejím vedením získal svůj druhý národní titul v roce 2003. Po tomto vítězství začal s intenzívním tréningem ve Spojených státech v Marlborough u trenérů Julie Grahamové a Rocio Salase. V roce 2005 se dík jejich přípravě mohl zůčastnit svého prvního Mistrovství světa v krasobruslení. V roce 2006 ho také dovedli ke třetímu národnímu titulu. V současné době Humberto žije v Guadalajara a připravuje se se svými trenéry na další sezónu.

Humberto Contreras

34 let, krasobruslař