zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hynek Tomm - velký hlasový rozsah s charismatickou barvou hlasu. „H.Tomm má zvučný nosný hlas, který mu nemusí přikrášlovat technika, na koncertech zpívá zásadně živě, dokonce když je potřeba zvládá zpěv i bez mikrofonu,“ocenila hlavní kvality Hynka Tomma legenda a první dáma naší pop music Eva Pilarová s kterou navázali spolupráci a Hynek Tomm zpívá v jejím recitálu jako host.

Zároveň pracuje na scénaři koncertu E+E pro operní pěvkyni Evu Urbanovou. H.Tomm prošel divadly J.K. Tyla v Plzni, Hudebním divadlem Karlín, divadlem Semafor, objevil se v muzikálku Vlasy, na CD muzikálu Zmrzlinka a CD Rádio hity.

Zahrál si dvojroli ve filmové pohádce "Kluci to je víla".Hynek Tomm (vychází v magazínech Blesk, Ring, Právo-magazín i deník, Televize, Překvapení, Show ..) vystupuje např. v TV Prima jízdě, ČRo Tobogán, Regína, Miss poupě a pod. Věnuje se převážně koncertní činosti, různým vystoupením např.koncerty s finalisty Superstar, plesy(např.Rakousko-Uherský ples), V.I.P. akce apod. 29.3. 2003 odplouvá na tříměsiční angažmá, Passau, Vídeň, Budapešť.. Bulharsko, Jugoslávie, Rumunsko...).

Na podzim 2003 křtí v Praze své solové CD Hynek Tomm Tobě-Vám (jehož kmotry jsou Felix Slováček, Eva Pilarová, Helena Zeťová z Black Milk). Na tomto albu se podíleli skladatelé Michal David, Mersi (Děda Mládek Illegal band) atd. Textaři Pavel Cmíral,Vladimír Poštulka atd.

Jako stěžejní píseň zaznívá „Touha má“ , jenž je z repertoáru Andrea Bocelliho.1.1.2006 je uveden na televizní obrazovky film Zdenka Trošky Kameňák 3 kde Hynek Tomm nazpíval ústřední píseň a v titulcích duet s Yvettou Blanarovičovou.Na svém kontě má Hynek Tomm mimo jiné i duety s Evou Pilarovou,Valerií Zawadskoua operní pěvkyní Editou Randovou.V současné době se připravuje vydání jeho nového sólového CD. Hynek Tomm koncertuje s vlastním, ale i s rozšířeným repertoárem o známé písně slavných mistrů, nejen v českém jazyce , ke zpříjemnění soukromých nebo firemních akcí, v rámci městských slavností a různých kulturních pořadů... www.hynektomm.cz

VŽDY ŽIVĚ / ŽÁDNÝ PLAYBACK /

za doprovodu:

Hynka Tomma naleznete v knihách:
  • Eva Pilarová: Dobré jitro na stanici Praha /str. 47, kapitola Stát se zpěvákem a str. 56, kapitola Pohřeb /
  • Jiří Krytinář: Dívám se vzhůru, str. 45, kapitola Hynek Tomm
  • Josef Fousek
  • Praha 14 ve fotografii
  • Životopisná encyklopedie osobností ČR 2011 / 2012 Who is...?/