zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ian Watkins, celým jménem Ian David Carslick Watkins, se narodil 30.7. 1977 v Pontypriddu ve Walesu a je jeden ze zakládajích členů velšské alternative/nu wave rockové kapely Lostprophets .

Na škole, kterou navštěvoval skoro se všemi členy Lps, se naučil hrát na bicí a za své vzory měl kapely jako Faith No More, Red Hot Chili Peppers and Megadeth. Právě zde se také spřátelil s Mikem Lewisem, se kterým jej spojoval nejen stejný hudební vkus.

V roce 1991 spolu založili kapelu pod názvem Aftermath, thrash metalovou kapelu hrající u Watkinsových na zahradě. Když jednou trávili čas v místním Ynysangharad Parku - kde o 17 let později budou "headline" na Full Ponty Festivalu - byl Ian představen budoucímu členu kapelu, Leemu Gazeovi. Vedle Aftermath, Ian a Lee zformovali další kapelu, Fleshbind, založenou na jejich Amerických hardcore punkových vzorech. S ní si zahráli na pár menších show, ale dlouho jim to nevydrželo.

Ian se mezitím přidal s Mikem ke kapele Public Disturbance (založena v roce 1995). Zároveň s Leem založili svoji novou, Lozt Prophetz, která své první živé vystoupení měla v květnu 1997 spolu s Public Disturbance, s Ianem nejdříve jako zpěvákem.

V roce 1998 Ian opouští PB aby se mohl více koncetrovat na jeho nově přejmenovanou kapelu, Lostprophets, se kterou má na kontě už 3 alba /pracují na čtvrtém/ a procestoval celou Ameriku a Evropu.

V osobním životě uznává Ian tzv. "straight edge", čili nehodluje alkoholu ani cigaretám a jiným drogám. Jeho ex-přítelkyněmi byla Fearne Cotton a Marrisa Festa. Nyní chodí s Ivy Levan, americkou modelkou a začínající zpěvačkou.

Mohli by vás také zajímat…