zavřít
Upravit životopis

Životopis

Idina Menzel, držitelka ceny Tony, se věnuje divadlu, filmu i hudbě. Je všestranně nadaná a neustále diváky překvapuje působivými výkony. Jako talentovaná hudební skladatelka také zpívá vlastní skladby. Nedávno dokončila práce na svém sólovém albu, které se chystá vydat v lednu 2008. Současně nazpívala závěrečnou sklabu pro film Roberta Zemeckise Beowulf, kterou napsal Glen Ballard. Ve filmu hrají Angelina Jolie a Anthony Hopkins.

Mohli jsme ji vidět ve snímku Roberta Townea Zeptej se prachu po boku Salmy Hayek a Colina Farrella. V listopadu 2005 se také objevila ve filmové verzi Pulitzerovou cenou a cenou Tony oceněného muzikálu Bohémové, kterou režíroval Chris Columbus, a ve které si zopakovala roli Maureen, kterou hrála už na Broadwayi.

V prosinci 2005 obdržela cenu Tony za nejlepší hlavní ženský herecký výkon v muzikálu Wicked, a později si roli Elphaby zopakovala v jeho londýnské verzi, za kterou obdržela Whatsonstage.com Theatregoers Choice Award. Muzikál v režii cenou Tony oceněného režiséra Joea Mantella se hraje v Gershwinově divadle na Broadwayi, v divadle Apollo Victoria v Londýně, ve Stuttgartu v Německu, v Japonsku a brzy se otevře i produkce v Austrálii. Během doby jeho uvedení byla Menzel nominována na veškeré ceny, které divadelní komunita uděluje.

Mohli by vás také zajímat…