zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou slavného folkrockového písničkáře Donovana. Její neoddaní rodiče se rozešli ještě před jejím narozením. Vyrůstala s bratrem u matky v San Franciscu, v Connecticutu a v Los Angeles, kde navštěvovala Immaculate Heart High School (vynikala v historii a vědě).

Jako patnáctiletá se objevila na fotografiích módních střihů v magazínu L.A Weekly. Tam si jí povšiml režisér Tim Hunter, který jí svěřil úlohu Clarissy, členky party mladistvých delikventů, z nichž jeden zavraždil svou přítelkyni, ve svém film. dramatu podle skutečné události Na břehu řeky, kde měl původně hrát její bratr.

Prosadila se zejména v úlohách eroticky atraktivních a racionálně uvažujících dívek z lepších vrstev, o jejichž přízeň usilují stejně přitažliví studenti (Jimmy Reardon, Spis o Ráchel, Řekni cokoliv...).

Dramaticky složitějšími vztahy s muži prochází její postava svéhlavé dcery Trudi, která po kratičkém citovém vzplanutí prožije velké zklamání, v psychologickém snímku Natankovat, najíst se a vyspat (r. A. Andersová).

Příležitostně účinkuje v TV, např. v dobrodružném seriálu ze středověké Anglie Covington Cross - ČTV (1992) vytvořila postavu šlechtičny Eleanory, dcery Sira Thomase Graye (Nigel Terry).

Jejím starším bratrem je herec Donovan Leitch (nar. 1967), s nímž se jednou objevila na film. plátně ve filmu Natankovat, najíst se a vyspat.

Po vztahu s Anthony Kiedisem, zpěvákem rockové kapely The Red Hot Chilli Peppers, se roku 1991 provdala za zpěváka a herce Adama Horovitze, vůdčí osobnost skupiny The Beastie Boys.

Mohli by vás také zajímat…