zavřít
Upravit životopis

Životopis

Umino Iruka je fiktivní postava z japonského anime seriálu Naruto.

Umino Iruka je instruktorem na Ninja akademii. Charakteristické poznání je jeho jizva na obličeji, kterou má už od dětství.

Minulost:
Před dvanácti lety napadl Kyuubi Skrytou Listovou vesnici a při útoku zemřela spousta lidí. Irukovi rodiče byli stále v boji s Kyuubim a byli zabiti. Iruka byl odveden neznámým ninjou, ale chtěl zůstat tam kde byl. Poté co bylo po všem dělal ze sebe v Ninja akademii vtipálka a cítil se jako Uzumaki Naruto. Chodil vždy navštěvovat kamenný pomník ZVA (Zabiti v Akci) na kterém byla i jména jeho rodičů. Třetí Hokage to věděl a proto začal Iruku povzbuzovat. Iruka měl i blízkého přítele Mizukiho s kterým se cítil lípe, ale Mizuki pouze chtěl aby ho Třetí Hokage taky uznával.

Osobnost:
Iruka má rád ramen zvláště Ichiraku ramen. On je i docela přísný když měl všech devět nováčků na akademii a také odhalil Narutovi že po útoku Kyuubiho se cítil stejně jako on.


ČÁSTI:

Představení Naruta:
Irukovi rodiče byli zabiti Kyuubim když byl dítě, ale vůbec necíti k Narutovi zlobu, protože on není ten kdo zabil jeho rodiče, ale Kyuubi. Ve skutečnosti Iruka je jedna z mála osob která Naruta respektuje. Je schopen se vžít do Naruta, protože se jako dítě teké pokoušel získat pozornost. Iruka také jako Naruto vyrůstal bez rodičů a byl izolován ostatními lidmi a skoro převzal roli otce k Narutovi. Jakmile se Naruto stane ninja tak začne Naruta podcenovat, ale pak zjistí že Naruto má vhodné vlohy aby se z něj stal velký ninja.

Chuuninská zkouška:
Iruka byl vybrán jako posel v Chuuninské zkoušce. On měl pozdravit ty, kteří prošli druhou zkouškou a byl vyvolán ze Svitku Nebe a Země. První tým s kterým se setkal byl tým Kakashiho. Objasnil týmu pojem Nebe a Země. Iruka řekne Narutovi že třetí zkouška by pro něj mohla být nebezpečná, ale ten Irukovi odpoví že od doby co dostal čelenku Skryté Listové vesnice je ninja. To Iruku uklidnilo a cítil se lépe.

Mizukiho návrat:
Tsunade zadá Irukovi S misi. Iruka spolu s Narutem a Pakkunem mají chytit Mizukiho. Zatímco se Naruto a Pakkun starají o Raijina a Fuujina Iruka bojuje v lese s Mizukim, který má neuvěřitelnou sílu. Mizuki se zlepšil natolik že Iruka je téměř bez šance aby ho porazil. Později Iruka a Mizuki bojují ve výckové budově. Iruka se soustředí a zjistí že Mizuki už uprchl a nechal v budově výbušné lístky. Iruka výbuch přežije. Iruka a Naruto se pak schází s Mizukiho milenkou Tsubaki a zjistí že Mizuki pracuje pro Orochimaru. Po vypití lektvaru síly se Mizuki změní v tygra-člověka. Pak si všimnou že Mizuki ztrácí rychlost a využijí to jako výhodu. Iruka se postará o Mizukiho a Naruto použije Rasengan, který Mizukiho zraní a oni vyrávají bitvu. Tsunade a zdravotnický tým pak vrátí Mizukiho do jeho původního těla. Iruka pozve Naruta na ramen, ale Tsunade říká že oni musejí být ošetřeni jako první.

Záchrana Gaary:
Když se Naruto Uzumaki vrátí ze svého tréninku s Jiraiyou tak pozve Naruta na ramen a povídají si o tom jak se Naruto změnil.

Po lovu na Uchihu:
Když Naruto zjistí že Jiraiya byl zabit vůdcem Akatsuki Painem tak Iruka povzbudí Naruta tím že mu řekne že Jiraiya na něj bude vždy hrdý.

Schopnosti:
Je málo známo o Irukových schopnostech, ale on jasně ovládá základní Ninjutsu a Genjutsu převleků, když se vydával za nepřátelského ninju aby udělal předběžnou zkoušku na Chuuninskou zkoušku. V Anime fillerech se Iruka zachránil od výbuchu bomb, které jsou nastaveny pouze na cílovou osobu a nikomu jinému neubliží.