zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ing. Mgr.Ivana Řápková je regionální politička ODS, primátorka Chomutova.
Poslanecká sněmovna ( od 29. 5. 2010)

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. V roce 1997 vstoupila do ODS a v roce 1998 se za stranu stala radní Chomutova. Od roku 2002 zaujímá post starostky a následně primátorky města. V roce 2006 neúspěšně kandidovala za ODS do senátu za obvod Chomutov.

Do širšího povědomí veřejnosti se dostala díky aféře se snahou města Chomutova pronajmout dlouhodobě za nevýhodných podmínek areál Kamencového jezera společnost CV Relax podnikatele a stranického kolegy Zdeňka Fojtíka (ODS).

Kontroverzní exekuce sociálních dávek
Chomutovský magistrát v polovině února 2009 zavedl praxi, kdy exekutoři začali odebírat lidem penízi okamžitě při výplatě sociálních dávek. Akci se setkala s vlnou odporu, protože některým lidem zbylo z dávky jen 1000 korun, a proto exekutorům musela asistovat policie. Podle zástupkyně ombudsmana Jitky Seitlové je odebírání peněz přidělených jako sociální dávka v rozporu s ústavou. Stranický kolega Řápkové a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil uvedl, že pokládá odebírání peněz exekutory při výplatě sociálních dávek za nešťastné a dal postup radnice i exekutorů nechá prověřit ministerskou kontrolou. Pokud vedení města pochybilo má dle Pospíšila následovat kárná žaloba. Primátorka Řápková však akci obhajuje a tvrdí, že má chránit slušné občany.

Ivana Řápková

51 let, politička, ekonomka