zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jacinda Barrett má za sebou relativně krátkou kariéru, ale její průnik na umělecké kolbiště zanechal
nesmazatelnou stopu. Tato krásná a talentovaná herečka se pomalu dostává do popředí. V roce 2006 ji můžeme vidět ve čtyřech odlišných rolích, které prozrazují šíři jejího rejstříku. Po filmu Poseidon, ve kterém ztvárnila roli Maggie James se na podzim objeví ve dvou filmech. První se jmenuje Last Kiss, vzešla z pera oscarového scenáristy / režiséra Paula Haggise a jejím hereckým partnerem bude Zach Braff. Americká premiéra filmu je naplánována na 29. září 2006. O něco později ji uvidíme v komedii Todda Phillipse School for Scoundrels, kde se objeví Billy Bob Thornton a Jon Heder. Tento film bude mít americkou premiéru v říjnu 2006.

Mimo to bude Barrettová k vidění v dalším filmu režisérky Miry Nair The Namesake, což je adaptace románu držitele Pulizerovy ceny Jhumpa Lahiriho, který bude uveden do kin v zimě. Barrettová se v roce 2004 objevila ve filmu Okrsek 49, kde jí byli hereckými partnery John Travolta a Joaquin Phoenix. S Renée Zellweger hrála v Bridget Jonesová: S rozumem v koncích. V roce 2003 získala uznání kritiky za snímek Roberta Bentona Lidská skvrna, v němž hráli Nicole Kidman, Sir Anthony Hopkins a Ed Harris.

Barrettová započala svou kariéru v australském Brisbane. Vystudovala herectví na British Academy of Dramatic Art v Oxfordu a své zkušenosti zúročila ve svém debutu Campfire Tales v režii Dave Semela. Z dalších filmů jmenujme například Immaculate Springs, Dominique Faix a Art House. V televizi se objevila v sérii DC od Dicka Wolfa a sérii Johna Wellse Citizen Baines, který vznikl v produkci CBS. Barrettová vlastní leteckou licenci.

Mohli by vás také zajímat…