zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jack Reynor se narodil 23. ledna 1992 v městě Longmont ležícím v americkém státě Colorado. Do dvou let žil společně s matkou Tarou, pocházející z Irska, v asi stotisícovém colorádském městě Boulder. Poté odjeli do Irska, kde žili společně s prarodiči v malé vesničce Valleymount, ležící v Hrabství Wicklow. Jack zde navštěvoval základní školu. V roce 2004 se přestěhoval do irské metropole Dublinu, kde zahájil studia na Belvedere College. V průběhu těchto studií si zahrál v několika školních divadelních hrách. Jack má mladšího bratra a sestru. Od roku 2013 chodi s britskou modelkou Madeline Mulqueen (nar. 1992), se kterou se rok po seznámení, v květnu 2014, zasnoubil.

Za Jackův filmový debut můžeme považovat malou roličku Colina v televizním filmu Three Wise Women (2010, rež. Declan Recks). Některé zdroje však uvádějí jako jeho debut horor režisérky Kirsten Sheridan Dům pro panenky (Dollhouse, 2012, rež. Kirsten Sheridan).

Dva roky na to mu byla svěřena hlavní role Richarda Karlsena v psychologickém dramatu Co udělal Richard (What Richard Did, 2012, rež. Lenny Abrahamson). Richard je oblíbený atlet, který má pěkně našlápnutou kariéru, spoustu přátel a skvělou rodinu. Vše se však v jednom okamžiku náhle mění. Za svůj výkon byl nominován na několik cen a nakonec získal ocenění v kategorii Nejlepší herec (Best Actor) při předávání Irských filmových a televizních cen (IFTA Film & Drama Awards).

Transformers na scénu
Úspěch v Abrahamsonově snímku otevírá Reynorovi úplně nové možnosti. Režisér Michael Bay jej v roce 2014 obsadil do megafilmu Transformers: Zánik (Transformers: Age of Extinction), čtvrtého pokračování úspěšné série o robotech, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek. Jack tu ztvárňuje postavu irského závodníka rally a přítele Tessy Yeager (Nicola Peltz), Shane Dysona.

Významná ocenění
Za roli mladého dublinského taxikáře Johna v dramatu Glassland (2014, rež. Gerard Barrett) byl oceněn na festivalu Sundance v roce 2016. John žije se svojí matkou, kterou se snaží zachránit před její závislostí. Sám se tak dostává do problému a zaplétá se do záležitostí ohledně nelegálních obchodů s lidmi. Dalšího ocenění se dočkal za vedlejší roli v hudební romantické komedii Sing Street (2016) režiséra Johna Carneyho, na předávání IFTA Film & Drama Awards bodoval jako Nejlepší herec ve vedlejší roli (Actor in a Supporting Role in a Feature Film).

Z dalších filmů, ve kterých jsme mohli Jacka Reynora vidět můžeme jmenovat Pozdravy ze spermabanky (Delivery Man, 2013, rež. Ken Scott), Macbeth (2015, rež. Justin Kurzel), Detroit (rež. Kathryn Bigelow, 2017) nebo novou adaptaci klasického příběhu Knihy džunglí, nesoucí název Mauglí (Mowgli, 2018, rež. Andy Serkis).

Mohli by vás také zajímat…