zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jacob Batalon je Gilipíndko-smrtivký herec, který se narodil 9. Října 1996 v hlavním městě Havajských ostrovů, Honolulu. Má celkem sedm nevlastních sourozenců. Jednoho bratra a jednu sestru ze strany matky a další tři bratry a dvě sestry z otcovi strany.

Absolvoval soukromou katolickou školu St. Anthony odkud pak šel studovat na Damien Memorial School a Kapi'olani Community College, kde se zaměřil na hudební teorii. Tuto univerzitu nedokončil a místo toho vyrazil do New Yorku, kde dva roky studoval herectví na Konzervatoři dramatických umění.

Ve filmu debutoval roku 2016 v komediálním hororou North Woods. Hned následujícího roku dostal nabídku na roli, která se neodmítá. Marvel jej obsadil do role nejlepšího kamaráda Petera Parkera (Tom Holland), Neda, v dobrodružném sci-fi Spider-Man: Homecoming (rež. Jon Watts).

Roku 2018 si zahrál v celkem 5 filmech z nichž nejvýznamnější je jednoznačně další marvelovka, Avengers: Infinity War (rež. Anthony Russo, Joe Russo). V této největší marvelácké válce všech dob si zahrál po boku hvězd, jako jsou Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Zoe Saldana a mnoha dalších. Mezi další snímky toho roku patří dvě komedie. Večerní škola (rež. Malcolm D. Lee) a Banana Split (rež. Benjamin Kasulke). Dále pak komediální horor o festivalu pro fanoušky hororů nazvaný Blood Fest (rež. Owen Egerton). Posledním filmem byl romantický příběh Den co den (rež. Michael Sucsy), který vypráví o tom, jaké to je, když se každý den probudíte v těle někoho jiného a žijete cizí život.

Rok 2019 připsal Jacobovi do filmografie další dva filmové megahity od Marvelu. Jednalo se o Spider-Man: Daleko od domova (rež. Jon Watts) a o velké finále Avengers nazvané Avengers: Endgame (rež. Anthony Russo, Joe Russo), které se stalo nejvýdělečnějším filmem všech dob a odsunulo tak Cameronův Avatar. Navíc si Jacob zahrál v romantické komedii Sněží, sněží… (rež. Luke Snellin), komedii The True Don Quixote (rež. Chris Poche) či krátkometrážním sci-fi Watch Room (rež. Noah Wagner).

Mohli by vás také zajímat…