zavřít
upravit profil

zpěvák, skladatel, hudebník, spisovatel, učitel, rabín, kabalista, kantor v synagoze

34 let,narozen: 1983 Izrael 

Upravit životopis

Životopis

Biografie
Narozen rodičům původem z Evropy (Česká Republika, Německo) v roce 1983 v Jeruzalémě. Dostalo se mu ortodoxní výchovy v ješivách v Kiriat Malachi a v Jeruzalémě. Vedle toho se ale také věnoval umění a studiu hudby. V Izraeli strávil 20let. V roce 2000 absolvoval roční kurz při Tel Avivské univerzitě pro Komunikační média - rádio, moderování a komentátorství. Jeho učitelem byl Beni Pejsik známý z rádia 2 (Reshet Bet) a Hlas Izraele. V následujícím roce pak absolvoval kurz pro zřizování a vedení televizních lokálních kanálů v Jeruzalémě.

Působení v ČR
Od roku 2002 byl navržen ke studiu synagogálního zpěvu u známého kantora Samuele Barzilaje ve Vídni. Od roku 2002 byl vrchním kantorem židovské obce v Praze. Po smrti kantora a duchovního Viktora Davida Feurlichta, který vedl synagogu v letech komunismu i po jeho pádu, se stal prvním oficiálním mladým porevolučním kantorem Staronové synagogy. V letech 2005 - 2010 byl Jair Jerochim též kantorem a duchovní osobností Jeruzalémské synagogy.

Od roku 2013 působí hlavně v Praze, též pro své znalosti židovského učení a kabaly, působí jako kantor, zpěvák a duchovní poradce. Stal se i stálým hostem rádia "Brno".Vydavatel listů Shabat be Prag (v angličtině a hebrejštině). Hrál ve filmu "Harpatka be Prag" (Dobrodružství v Praze) od bratrů Cohenových a v dokumentárním seriálu německé televize a studia Barrandov "Historie židovského národa". Současně spolupracuje s profesorkou na DAMU na novém rádiovém singlu. Je to člověk, který je bezkonfliktní a jako své poslání považuje spojovat lidi a ukázat jim lepší životní cestu. Své židovství nikterak neskrývá. Je to typický ortodoxní Žid, který chodí po ulici s jarmulkou a nosí cicit. Na každého se usmívá a pokud vidí, že je někdo v nesnázích, vždy se mu snaží být nápomocen. V květnu 2015 vyšel jeho první český videoklip s hitem "Mám vás rád", který se těší velké popularitě.

Aktuální videa najdete v YouTube pod názvem "Světlo všude" a jeho články na www.svetlovsude.cz.

Jair Jerochim

34 let, zpěvák, skladatel, hudebník, spisovatel, učitel, rabín, kabalista, kantor v synagoze