zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jakub Gräf je reprezentant České republiky v běhu na lyžích a člen oddílu TJ Dukla Liberec. Je také studentem magisterského studia ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci.
Díky svým sportovním úspěchům se stal členem reprezentačního družstva juniorů a později mužů. Účastnil se několika závodů světového poháru, mistroství světa juniorů a mistrovství světa do 23 let.

Mezi jeho první velké běžecké úspěchy patří druhé místo na Evropském olympijském festivalu EYOWF 2009.
V roce 2013 získal tradiční Zlatou lyži na mezinárodním závodě FIS v Novém Městě na Moravě a o rok později se stal vítězem celkového bodování Slavic Cupu.
Je také několikanásobným mistrem republiky. Tento titul získal naposledy v roce 2016 v běhu na 15 km volnou technikou. O rok později skončil ve stejné disciplíně druhý za Martinem Jakšem.
V roce 2017 se mu společně s Jakubem Antošem, Jakubem Pšeničkou a Miroslavem Ryplem podařilo vybojovat bronzovou štafetovou medaili na Univerziádě v kazašském městě Almaty a obhájit tak bronz z minulé Univerziády ze Štrbského plesa.

V budoucnu by se rád nominoval na Mistrovství světa do finského Lahti a jeho snem je i účast na olympijských hrách.

Jeho dědečkem je bývalý atletický reprezentant Československa, vítěz Běchovic z roku 1959, trenér a zakladatel libereckého závodu Běhu na Českou chalupu Mirko Gräf.