zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jakub Hašpl se narodil 26.9.1990 v Praze rodičům Miroslavovi a Haně Hašplovým. Jako dítě byl malý a hubený, díky čemuž byl dlouhou dobu velmi nevýrazným studentem základní školy ZŠ Květnového vítězství 1554. Vždy byl ale tvůrčí, vůdčí a snažil se jít proti proudu, aby byl vidět. To se mu povedlo, když začal cvičit. Vyrostl jak do výšky, tak do šířky. Zvedlo se mu sebevědomí, začal být výraznější a pravděpodobně prvním zlomovým okamžikem v jeho životě byl velký úspěch jeho aktivity na nejznámějším světovém serveru youtube, kde všechna jeho videa dosáhla velmi vysokého počtu zhlédnutí a to první je v současné době nejsledovanějším videem v České republice (k datu 8.12.2012 čítá 20 534 195 zhlédnutí), čímž se rázem stal internetovou celebritou.
Ve svých 17-ti letech se rozhodl pro soutěžení v kulturistické federaci IFBB. V současné době je Mistrem Čech a České republiky dorostu, dvojnásobným absolutním Mistrem Čech juniorů a Mistrem České republiky juniorů. Celkově se zůčastnil 6-ti soutěží, z toho 5 vyhrála a jednou byl druhý. Na svém facebookovém profilu tehdy uvedl, že druhé místo je jen hezčím slovem pro prohru.
Dále se Jakub také vždy snažil angažovat v audiovizuální tvorbě. Hrál v několika nezávislých filmech i úspěšných hudebních videoclipech. Je také fitness modelem pro internetový portal CYM a jiné.